HAKKIMDA...

Herşeyden önce 2 harika çocuğun annesiyim ve sevdiğimin eşi. Aile ve sağlam dostluklar yaşamın bizlere en büyük hediyeleri.2. bebeğimin doğumu ardından, yoğun iş hayatıma ara vermek durumunda kaldım. 

Ancak zaman içinde, özellikle tüm gün evde olunca okuma, yazma, paylaşma aşkı engel tanımıyor :) Yazmaktan çok keyif aldığım, elimden geldiğince alaka gösterdiğim  blogum benim adeta 3. çocuğum gibi.
Ben kimim sorusunun yanıtına devam edersem,

Jeoloji Mühendisliği okumuş, üstüne yetmemiş iş hayatı ile birlikte Yeditepe Üniversitesi'nde MBA yapmış, ülkemizdeki jeoloji alanındaki iş imkanlarının kısıtlı oluşu sebebi ile 4 yıl eğitimini aldığı mesleğini stajyerlikten öteye götürememiş,   başka işlerde çalışmış ve iş hayatının son 4 yılını da ATM Yönetimi alanında bankacı olarak geçirmiş bir şahsiyetim. 

Hayatta edindiğimiz tüm deneyimlerin bizlerin gelişimi adına olduğuna inanıyorum. Önemli olan bu deneyimleri doğru değerlendiriyor olabilmekte. 
Klasik "iyi düşün, iyi olsun" mottosunu şu karamsar modern hayat içerisinde kendime ve sevdiklerime sık sık hatırlatmaya çalışıyorum. Hayatın dengesini dozunda tutabilmek çok önemli, hem durmadan gelişip, çalışmalı, üretmeliyiz hem de özümüzü unutmadan kendi iç huzurumuzu ayakta tutabilmenin yollarını aramalıyız. Başarı için hırslı, huzur için ılımlı, kanaatkar olabilmek çok zor. 
Günler hızla geçerken dedim başlığımda, evet günler çok hızlı geçiyor.
Birşeyleri beklerken, olsun diye düşlerken dakikalar, günler asır gibi geçse de. Zamanın baş döndüren bir hızı olduğu da gerçek.
Hepimiz doğduk, bebektik, çocuk olduk, büyüdük ergen oldu, yetişkin olduk...sonrası daha ne kadar sürecek bilmediğimiz bir yoldayız. Bize düşen küçücük yer kapladığımız şu evrende, bize bahşedilen ulu gücün farkında olarak, severek, sayarak, iyinin güzelin kazanacağına inanarak yaşamak. Gayretle, sabırla, tevekkülle, akılla, mantıkla ve en çok da kalbimizle.
En çok ilham veren hayat hikayalerini, başarı öykülerini okumayı severim.
Küçücük basit olaylardan kendime ders çıkartmaya çalışırım.
Ben de blogumda, hem kendimi geliştirmeyi, hem de faydalı olabilmeyi umuyorum. Ufacık da olsa paylaşımlarımla, anlattıklarımla faydalı olmak, ilham verebilmek, belki de küçücük ama işinize yarayacak bir fikri paylaşarak sizlerin hayatında olmak istiyorum.
Yorumlarınızı esirgemeyin, keyifle okuyorum.  Blog yazılarım arasında beğendiğiniz şeyler olur ise sosyal medya paylaşımlarınız arasında bana da yer verirseniz bu benim için çok gurur verici olacaktır.
Çok şeye ilgi duyan, hayatın tadını çıkartmak, çevresine faydalı olmak isteyen bir Yay burcu olarak, ilgi alanım çok, sağlıklı yaşam, güzellik ve bakım, çocuk gelişimi konularında, denediğim ürünler ile ilgili faydalı olacağına inandığım yorumlarımı, görüşlerimi yazıyorum  ve de malum Yay burçları gezmeyi çok sever. Ben de fırsat buldukça çok yer görmeye, gezmeye çalışıyorum, ve seyahat notlarımı siz sevgili takipçilerimle paylaşmak için de heyecanım daha seyahat sırasında başlamış oluyor.
Bu parçalı taşlar kadar çok yeri görmek istiyorum :)

Hep güzel şeyleri paylaşabileyim, çok kişiye ulaşayım ve bir kıvılcım kadar da olsa birilerinin hayatını aydınlatabilmek dileğim. 
Severek yazdığım, daha da geliştirmek istediğim Thegoodwish Blog'u keyifle okumanız dileğiyle. 
Sevgiler, 
Dilek Kıroğlu
İletişim Bilgileri İçin


Yorumlar

 1. Profil adı değişik, fakat takip ederek geldiğim yerde Dilek'ciğimin karşıma çıkması bana sürpriz oldu.İsim hafızam yok, ne olur değiştirip beni çıkmazlara sokmayın tatlı kızlarım.Ben bağlanan biriyim.Aslında senin çıkman beni çok sevindirdi.Yaşamını okudum.Başarılı ve mutlu bir ev hanımı olmandan mutluluk duydum. Sevgilerimle canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa Ece abla, şimdi gördüm tesadüfen. Ben profil adımı mı değiştirmişim, hiç farkında değilim :D Bu arada galiba ben de bağlanan biriyim, blog dünyasına bağlandım gibi. Fırsat buldukça burayı daha da güzel, daha etkin kullanabilmek istiyorum. İtiraf edeyim eskiden ev hanımlığını çok hafife alırdım, ama şimdi anladım ki kolay değilmiş :D Hele de çocuklarla, bir de üstüne blog yazmak :) Ama bu da benim hobim gözüyle bakıyorum. Hobimden para kazanabilmek de şimdilerdeki hedefim :)
   Çok teşekkür ederim ilgine Ece Abla'cığım, sevgiler benden de :)

   Sil
 2. Azmin elinden kurtulan bir şey, ne duydum ne de gördüm; bu güne kadar Dilek Hanım. Eminim başardıklarınızın yanında çok daha iyi şeyler yapacaksınızdır. Kolaylıklar ve başarılar dilerim. Hoşça kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.
   Esen kalın.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

L'oréal Paris Mucizevi Günlük Yüz Bakım Yağı ve Cilt Güzelleştirici Gece Bakım Kremi

Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Jojoba'lı Onarıcı Şampuanı

Saçlarını uzatmak isteyenlere atkuyruğu bitkisi özlü bitkisel içerikli ve de yerli markamız "BIOTIGE" e gelin yakından bakalım