HAKKIMDA...

Aile ve sağlam dostluklar yaşamın bizlere en büyük hediyeleri.2. bebeğimin doğumu ardından, yoğun iş hayatıma ara vermek durumunda kaldım. 

Ancak kurumsal hayata ara vermek, herşeyin bittiği anlamına gelmiyor. Zaman içinde, özellikle tüm gün evde olunca okuma, yazma, paylaşma aşkı engel tanımıyor :) Kendimle daha çok başbaşa kalıyor olmak, okuduklarım, okuduklarımın bana düşündükleri, yoğunlaştığım konuların bana yine o alanda başka kişi, kaynak ve durumları hayatıma çekmesi sonucunda (Çekim Yasası :) uzun süredir aklımda olan ancak bir türlü adım atamadığım Yaşam Koçluğu ile  İstanbul Nlp'de  aldığım sertifika eğitimleri ile tanıştım . Ve ne kadar doğru bi alanı seçtiğimi anladım. Jeoloji Mühendisliği okumuş, üstüne yetmemiş iş hayatı ile birlikte Yeditepe Üniversitesi'nde MBA yapmış, ülkemizdeki jeoloji alanındaki iş imkanlarının kısıtlı oluşu sebebi ile 4 yıl eğitimini aldığı mesleğini stajyerlikten öteye götürememiş,   başka işlerde çalışmış ve iş hayatının son 4 yılını da ATM Yönetimi alanında bankacı olarak geçirmiş, çocuklarla evde kaldığı zamanlarda blog işlerine merak sarmış bir bloggerım aynı zamanda.  Çeşitli konularda yazdığım blogumda bundan böyle keyifle okuyucağınızı düşündüğüm ağırlıklı olarak kişisel gelişim üzerine yazılarımı paylaşacağım.

Hayatta edindiğimiz tüm deneyimlerin bizlerin gelişimi adına olduğuna inanıyorum. Önemli olan bu deneyimleri doğru değerlendiriyor olabilmekte. 
Klasik "iyi düşün, iyi olsun" mottosunu şu karamsar modern hayat içerisinde kendime ve sevdiklerime sık sık hatırlatmaya çalışıyorum. Hayatın dengesini dozunda tutabilmek çok önemli, hem durmadan gelişip, çalışmalı, üretmeliyiz hem de özümüzü unutmadan kendi iç huzurumuzu ayakta tutabilmenin yollarını aramalıyız. Başarı için hırslı, huzur için ılımlı, kanaatkar olabilmek çok zor. 
Günler hızla geçerken dedim başlığımda, evet günler çok hızlı geçiyor.
Birşeyleri beklerken, olsun diye düşlerken dakikalar, günler asır gibi geçse de. Zamanın baş döndüren bir hızı olduğu da gerçek.
Hepimiz doğduk, bebektik, çocuk olduk, büyüdük ergen oldu, yetişkin olduk...sonrası daha ne kadar sürecek bilmediğimiz bir yoldayız. Bize düşen küçücük yer kapladığımız şu evrende, bize bahşedilen ulu gücün farkında olarak, severek, sayarak, iyinin güzelin kazanacağına inanarak yaşamak. Gayretle, sabırla, tevekkülle, akılla, mantıkla ve en çok da kalbimizle.

Şimdilik sadece birebir seans yapıyorum ancak yakın gelecek hedeflerimden biri kurumsal şirketlerde kişisel gelişim konularında eğitimler veriyor olmak.

Sizlerde benimle çalışmak, seans yapmak isterseniz buradan veya instagram sayfamdan bana ulaşabilirsiniz. ( Dilek Kıroğlu)


Hayatımızın kontrolü bizim elimizde unutmayın. 
Thegoodwish Blog'u keyifle okumanız dileğiyle. 
Sevgiler, 
Dilek Kıroğlu
İletişim Bilgileri İçin


Yorumlar

 1. Profil adı değişik, fakat takip ederek geldiğim yerde Dilek'ciğimin karşıma çıkması bana sürpriz oldu.İsim hafızam yok, ne olur değiştirip beni çıkmazlara sokmayın tatlı kızlarım.Ben bağlanan biriyim.Aslında senin çıkman beni çok sevindirdi.Yaşamını okudum.Başarılı ve mutlu bir ev hanımı olmandan mutluluk duydum. Sevgilerimle canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa Ece abla, şimdi gördüm tesadüfen. Ben profil adımı mı değiştirmişim, hiç farkında değilim :D Bu arada galiba ben de bağlanan biriyim, blog dünyasına bağlandım gibi. Fırsat buldukça burayı daha da güzel, daha etkin kullanabilmek istiyorum. İtiraf edeyim eskiden ev hanımlığını çok hafife alırdım, ama şimdi anladım ki kolay değilmiş :D Hele de çocuklarla, bir de üstüne blog yazmak :) Ama bu da benim hobim gözüyle bakıyorum. Hobimden para kazanabilmek de şimdilerdeki hedefim :)
   Çok teşekkür ederim ilgine Ece Abla'cığım, sevgiler benden de :)

   Sil
 2. Azmin elinden kurtulan bir şey, ne duydum ne de gördüm; bu güne kadar Dilek Hanım. Eminim başardıklarınızın yanında çok daha iyi şeyler yapacaksınızdır. Kolaylıklar ve başarılar dilerim. Hoşça kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.
   Esen kalın.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

L'oréal Paris Mucizevi Günlük Yüz Bakım Yağı ve Cilt Güzelleştirici Gece Bakım Kremi

Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Jojoba'lı Onarıcı Şampuanı

Saçlarını uzatmak isteyenlere atkuyruğu bitkisi özlü bitkisel içerikli ve de yerli markamız "BIOTIGE" e gelin yakından bakalım